Ga naar de hoofdcontent
Logo Concertgebouw Brugge
Logo Concertgebouw Brugge

In het spoor van de Luistervink

Op pad met het 1e leerjaar B van het Brugse Sint-Lodewijkscollege

  • 01. Klas op stap

    Wist je dat het Concertgebouw niet alleen concertgangers en kunstliefhebbers verwelkomt, maar ook heel wat scholen over de vloer krijgt? Tijdens De Luistervink neemt een verteller/muzikant klassen van het 3e kleuter of 1e leerjaar op sleeptouw doorheen het gebouw, op zoek naar de verdwenen Luistervink. Genieten van stilte, klank, muziek en verhalen. Daar draait het rond in deze zintuiglijke totaalervaring.

  • 02. Waar is de Luistervink?

    ‘Help, de Luistervink is ontsnapt uit zijn kooi’, zegt verteller Marieke wanneer ze de kinderen van juf Eefje verwelkomt. ‘En dat is doodjammer want de Luistervink heeft prachtige veren en kan hele mooie geluiden maken.’ Gelukkig kan ze rekenen op een troep kinderen die mee wil helpen zoeken!

  • 03. Start de zoektocht

    ’Misschien kunnen we de Luistervink wel lokken met de klanken uit ons muziekdoosje’, probeert Marieke. ‘Of wie weet zit de Luistervink verborgen in de geluidsmaquette. Even luisteren … Of kunnen we hem vinden in de Concertzaal?’

  • 04. Zelf muziek maken

    De kinderen fantaseren hoe de vogel er zou kunnen uitzien en tekenen hem op de rug van een klasgenootje. En wat als we de Luistervink nu eens lokken door zelf muziek te spelen? Ja hoor, daar is ie dan!

  • 05. De Luistervink is terug

    De Luistervink zit weer in zijn kooi, daar hoort muziek bij! Marieke neemt plaats achter de piano, én roept ook bij het musiceren de hulp in van de kinderen. Het klasje keert tevreden terug huiswaarts. Blije kinderen, blije juf en blije Luistervink-verteller.

'Het was een inspirerende voormiddag. We ontdekten het Concertgebouw op een heel andere manier. Heerlijk luisteren, voelen en genieten.'

— Eefje Den Hollander, leerkracht